הגג שוב דולף? השאירו פרטים, ואנו נפתור את הבעיה בצורה יעילה!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איטום גגות - איך מבצעים איטום גגות עם יריעות ביטומניות

 
שיטת איטום גגות ביריעות ביטומניות היא השיטה הכי טובה שיש כיום, וזו הסיבה שהיא גם הפופולרית ביותר. היא השיטה הטובה ביותר בעיקר בגלל שהיא עמידה לפרק הזמן הארוך ביותר, אך איך מיישמים אותה בפועל? זה הזמן לגלות את דרך היישום שלב אחרי שלב.
 

הכנת הגג על ידי ניקוי וייבוש

 
השלב הראשון בדרך ליישום היריעות הביטומניות על שטח הגג הוא הכנת הגג. למעשה הכנת הגג לשיטה זו דומה מאוד להכנת הגג לשיטות איטום גגות אחרות כמו למשל זיפות גגות, כאשר ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא שאי אפשר לאטום את שטח הגג לפני שהוא יהיה נקי לחלוטין.
הימצאות של לכלוך כלשהו מתחת ליריעות לא רק ייכלא שם לעד אלא יפגע באיטום עצמו, יפגע באחידות החומר ויכול לסכן גם את ההלחמה של היריעות בפרט.
את הגג יש לנקות באופן יבש, לאחר מכן לשטוף אותו ואז לייבש אותו באופן טבעי כדי שאותה רטיבות לא תיכלא מתחת ליריעות.
 
איטום גגות עם יריעות ביטומניות
 

פריסת היריעות והלחמתן אל שטח הגג

 
 
 
יריעות ביטומניות מגיעות בגליל שלרוב יהיה ברוחב של מטר ובאורך שמגיע לכמה עשרות מטרים. קבלן האיטום יפרוס את היריעות על גג הבטון ויגלגל אותן עד אשר הוא מכסה את שטח הגג כולו. כדי להצמיד את היריעה אל גג הבטון הוא ילחים אותה באמצעות מבער ייעודי, כאשר הפעולה הזו חייבת להתבצע בזהירות. את הכל יבצע קבלן האיטום לאורך כל שטח הגג ובאזורים בהם לא ניתן לבצע זאת הוא ימצא פתרון יצירתי אחר להשלמת האיטום.
 
 
 

בדיקת תקינות סופית

 
אחרי שהיריעות סוף סוף מותקנות על שטח הגג והן הספיקו להתייבש, בפרק זמן קצר של כמה שעות בלבד, יש צורך לבדוק את התקינות שלהם. כדי לבדוק את התקינות באופן הכי טוב שיש, על קבלן האיטום לסתום את המרזבים, פתחי הניקוז שיש בגג, ולהציף את הגג במים.
אחרי כמה ימים בהם הגג מוצף במים, לא אמורים להיות סימני רטיבות כלל, לא בתקרה בתוך הבית ולא ליד החלונות. רק אחרי הצפה כזו יוכל הלקוח להבין שגג ביתו נאטם כמו שצריך והיריעות יוכלו לשמור עליו בתקופת החורף בעת הגשמים.