איטום רטיבות

 
הרטיבות יכולה להיות קשה או קלה, להגיע מנזילה או מהגשם, ויכולה להיות בולטת מאוד או נסתרת. יש משהו אחד בטוח, הרטיבות מסוכנת. זה הזמן להבין אלו סוגי רטיבות יכולות להיות בבית, מה אפשר לעשות איתן ומי יכול להעניק לכם את הטיפול הכי טוב שיש.
 

כיצד נוכל לזהות רטיבות בבית?

 
כדי לזהות רטיבות בבית אתם לא חייבים לבצע בדיקת תקינות כל כמה שנים אלא פשוט להיות חדי הבחנה ולשים לב מת מתחילים להופיע בתקרה כתמים מוזרים. הכתמים הללו יכולים בצבע שחור או בצבע ירוק ובכל מקרה הם ילכו יתפשטו עם הזמן. הכתמים הללו הם למעשה חיידקים וזיהומים שנדבקו לקיר וקיבלו מה שהם צריכים כדי להמשיך לחיות. אלו הם אורגניזמים שנמשכו אל תנאי הלחות שהרטיבות מספקת להם והם יכולים להיות מפגע בריאותי גדול בהמשך. כמו כן יש סימני קילוף של הקיר או קיר בצבע כהה יותר בשלב הראשון, וכמובן ריחות חריפים וחזקים מאוד שיוצאים ממנו.
 

רטיבות שמקורה מנזילה בצנרת

 
הרטיבות יכולה להיות ממגוון רחב של גורמים כמו למשל דוד השמש, נזילה מצנרת, מי הגשמים, מיכל מים שהתפוצץ וכן הלאה.
לרוב מדובר על נזילה ממי הגשמים בעונת החורף אך יש גם סיכוי שאתם חושדים באיטום לשווא והביע ההיא דווקא בצנרת.
חשוב לזכור שהצנרת לא עוברת בכל מקום בית ולכן אם תחשבו לרגע באובייקטיביות תוכלו להבין האם מדובר בבעיה באחד הצינורות, אפילו אם אין לכם מושג איפה בדיוק הם עוברים כי לא אתם בניתם את הבית.
נזילה שמקורה בצנרת יכולה להיות הרבה יותר קשה מדליפה בשל מי הגשמים כיון שהמים יוצאים בכמויות גדולות יותר ומתוך הבטון.
 

הרטיבות יכולה להגיע מהגשמים

 
רטיבות שמקורה בגשמים לא נקרית נזילה אלא דליפה. הדליפה יכולה להגיע מכל קיר ולא משנה כמה עבה הוא כי ברגע שהמים נכנסים אל תוך הבטון הם יכולים להגיע עד לנקודה האחרונה שלו ובדרך הם כמובן יעשו לא מעט בעיות, יגרמו לבטון להתפורר ויגרמו לעובש שעליו דיברנו לעיל.
חשוב לזכור כי הרטיבות יכולה להופיע גם אצל אנשים שיישמו שכבת איטום, אפילו אם היא איכותית, על גג ביתם וזאת כיוון שהיא מתבלה בסופו של דבר ולא מפקדת. אם לא מחדשים אותה בזמן הדליפות עלולות לקרות בכל מקרה. צריך גם לציין כי שכבת האיטום לעתים תותקן באופן רשלני וזה מה שיגרום לבעיה.
 
איטום רטיבות
 

כיצד ניתן לאתר ולטפל ברטיבות?

 
 
השלב הראשון בטיפול ברטיבות הוא להבין מהיכן בדיוק היא מגיעה ועד כמה היא חמורה. האת הרטיבות אפשר לזהות בלי בעיה תוך שימוש במצלמה תרמית שהיא אמצעי הצילום הכי טוב שיש למקרים של רטיבות, דליפות ונזילות. המצלמה התרמית מזהה למעשה את המים שזורמים בצנרת או את המים שנמצאים בתוך הקיר ומסמלת בצבעים שונים את הבדלי הטמפ' כך שניתן להבין עד כמה הקיר או התקרה קרים או במלים אחרות, עד כמה הם ספוגים במים. אם מדובר בדליפה מהגג יש צורך לייבש את האזור, לאטום את הסדקים שנוצרו בו ולאטום אותו מחדש.
 

איטום רטיבות רק עם מקצוענים!

 
 
איטום רטיבות היא משימה שרק מקצוענים יכולים לבצע, ובדיוק בשביל זה אנו באיטום צפרירים בע"מ כאן לשירותכם! אם נתקלת בסימני רטיבות בבית בוודאי לא הבנת מה צריך לעשות, אך אחרי טלפון אחד אלינו אנו כבר נסביר לך כל מה שצריך לדעת על הטיפול.
 
אנו מגיעים במהירות ומטפלים בבעיה ביסודיות כולל הסברים מפורטים ואחריות על הטיפול!
התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!