איטום גגות בבתים משותפים

 

איטום גגות בבתים משותפים

 
דירות בקומות האחרונות נמנות עם הנכסים הכי פחות פופולריים בשוק הדירות בבתים משותפים, והסיבה לכך ברורה לחלוטין. הגג נמצא באחריות משותפת של כל הדיירים, אך רק דיירי הקומות העליונות יסבלו מבעיות איטום. ההסדר הזה גורם לדיירי הקומות העליונות לחשוש מכך שהדיירים האחרים לא ירצו להשתתף בתיקונים הכרחיים בגג.
 
על מי מוטלת אחריות התחזוקה
אחריות תחזוקת הגג מוטלת כמובן על ועד הבית או על חברת ניהול חיצונית, שאחראית על תחזוקת המבנה. או במילים אחרות – ניתן לבוא בדרישות למי שאתם משלמים את מיסי הוועד. למרות שברור מאוד מי אחראי על נושא האיטום, חשוב ביותר גם שדיירי הדירות הרלוונטיות ייקחו צעד מקדים ויתעניינו בפעולות תחזוקה שבוצעו בגג. אם נאמר להם שלא בוצעה שום פעילות, כדאי לבקש להזמין קבלני איטום שיבדקו את מצב הגג. יש לעשות את הבדיקה לקראת סוף הסתיו, קצת לפני תחילת העונה הגשומה. במידה ויהיה צורך לבצע איטום, חומרי האיטום זקוקים לייבוש בשמש, ולכן לא כדאי לעשות איטום כשכל רגע עלול לרדת גשם.
 
 
איטום גגות
 
 
 
עבודות איטום
 
 
 
 

עבודות איטום - איטום צפרירים

 
סוגי איטום

אם נאמר לכם שבוצע איטום גג, כדאי להתעניין בסוג האיטום, שכן יש סוגי איטום שונים – זיפות, איטום אקרילי, איטום ביריעות ביטומניות ושיטות נוספות. השיטה הישנה והבדוקה ביותר היא זיפות גגות, עם זאת יש צורך לחזור על הזיפות לעיתים קרובות יחסית. איטום בעזרת יריעות זה המילה האחרונה בעולם האיטום, שכן שיטה זו עמידה בפני גשמים וטמפרטורות קיצוניות במשך זמן רב, וישנם קבלני איטום שמעניקים 10 שנות אחריות על איטום בשיטה זו.

טיפול בנזילות בגג

במקרה בו מתגלה נזילה בגג, על ועד הבית לטפל בנושא מיידית. הכסף מגיע מהעודפים בקופה המשותפת, או שגובים כסף מכל הדיירים בכל הבניין. חשוב לציין שכל הדיירים מחויבים לשאת בעלויות, בדיוק כמו שמחויבים לתשלום משותף של חשבון החשמל או על הניקיון. סירוב לשלם עבור תיקון הגג יתפרש כאי תשלום מיסי ועד, וניתן להגיש תלונה על אותו דייר לעמותה לתרבות הדיור. יש לספק את המענה במהירות האפשרית, ולפנות לקבלני איטום שיבצעו את התיקון במהירות האפשרית.
 
 
רטיבות בקיר
 
 
 
 
איטום
 
 
 
 
 
איטום גג פנטהאוז

גם גגות מרוצפים צריכים לעבור תהליך של חידוש איטום, אך במקרים בהם הגג איננו משותף, אלא שייך לבעל הפנטהאוז, אין שום סיבה שכל דיירי הבית ישתתפו במימון, והוא יהיה האחראי הבלעדי על כל התיקונים ופעולות האיטום. ההיקשרות מול קבלן איטום תהיה באחריותו של בעל הדירה ובמועד שנוח לו. אין לבוא בדרישת השתתפות במימון פעולות איטום משום שגג הפנטהאוז לא שייך לכל דיירי הבניין.

בבתים משותפים, שבהם יש גג משותף, כל בדיקת איטום או חידוש איטום מתבצעים במימון של כל הדיירים, אך בעלי הפנטהאוזים אחראים על תחזוקת הגג, שנמצא בבעלותם, באופן בלעדי. במקרים בהם הגג שייך לכולם, אף דייר לא יכול לסרב לתת כסף לצורך תיקונו.

לכל שאלה צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!