הגג שוב דולף? השאירו פרטים, ואנו נפתור את הבעיה בצורה יעילה!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחירה נכונה של חברת איטום

 
עבודות איטום מבוצעות במטרה למנוע נזילות ורטיבות וכדי לשמור על המבנה.

את האיטום ניתן לבצע בשיטות שונות וחשוב לתת עדיפות לאנשי מקצוע אמינים. הנה המדריך המלא שיעזור לכם לבחור חברה מובילה

איטום הוא בין עבודות התחזוקה החשובות ביותר של המבנה. האיטום מבוצע בשלבים ראשונים של הבנייה על ידי הקבלן, אך נדרש עם הזמן לצרכי תחזוקה שוטפת. המטרה העיקרית שלו היא למנוע הצטברות של רטיבות ונזילות.

כמו כן, איטום ברמה גבוהה יבטיח בידוד תרמי ואקוסטי. הוא יעזור לשמור על חלל פנים ממוזג בקיץ וימנע חדירת קור בחורף. כדאי לבצע אותו באופן מקצועי וחשוב לא פחות להכיר את השיטות הקיימות.
 
 

כך תדעו איזה איטום אתם צריכים

 
ראשית, אתם צריכים לדעת שיש כמה סוגים של שירותי איטום שניתנים על ידי חברות מקצועיות. איטום מבנים מתמקד באטימת קירות בניינים מפני חדירת מים, בעוד איטום גגות נועד למנוע חדירת מים דרך התקרה.

שנית, כדי לבחור חברת איטום ברמה גבוהה תצטרכו להכיר את השיטות הקיימות:

א. יריעות ביטומניות – בחירת חברה שמשתמשת ביריעות ביטומניות תתאים לכם אם אתם בעלי הדירה או הנכס. מצד אחד מדובר על שיטת האיטום הטובה ביותר שמבטיחה עמידות לשנים רבות, אך מצד שני היא גם היקרה ביותר.

ב. איטום ביריעות משוריינות – בחרו חברה כזו כדי לאטום את הגגות של המחסן הפרטי, הדירה השכורה, החנות או העסק. יריעות משוריינות הן למעשה כיסוי עם חומר פלסטי וציפוי בחומר נוסף וקשיח בעל תכונות בידוד חום.

ג. זיפות גגות – אפשר ליישם זפת על גבי המשטח ולשלב חומרי איטום נוספים כדי לשפר את הבידוד. עם זאת, בזיפות גגות יש צורך בהנחת אריג פיברגלס בין שכבות חומרי האיטום. היתרון הוא תוצאות מהירות במחיר נמוך, אך החיסרון הוא עמידות מוגבלת.
אפשר גם לשלב בין איטום חדרים רטובים כמו מקלחת ושירותים או לאטום פתחים וחלונות. בענף הבנייה משתמשים בשיטות מיוחדות לאיטום תפרים, שיש, בריכות, מנהרות, מאגרי מים ומתקני מים.

בחירת חברה לפי ניסיון והמלצות אובייקטיביות

נסו לקרוא כמה שיותר מידע על שיטות האיטום השונות ולהחליט פחות או יותר איזו טכניקה מתאימה לגג שלכם. במידה ואתם צריכים לאטום את הקירות החיצוניים, בררו על איטום בסנפלינג כדי למנוע חדירת מים דרך סדקים וחרכים. לאחר מכן תוכלו להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין חברות לפי פרמטרים כמו ניסיון, המלצות ומחיר.

את הניסיון של חברת איטום תוכלו לבדוק על ידי יצירת קשר עם נציגיה. בררו כמה זמן החברה עובדת בתחום ואיזה פרויקטים היא ביצעה. בהמשך נסו לקבל עליה המלצות מחברים, שכנים וקרובי משפחה.

איך תדעו כמה עולה השירות?

יש מגוון רחב של מקורות מידע עם מחירים על שירותי איטום מבנים. שימו לב שהמחיר נקבע לפי גודל השטח, סוג האיטום ואופי המבנה. איטום גגות למשל יעלה יותר מאיטום פנימי של חדרים רטובים, בעוד בשירותי סנפלינג תצטרכו לשאת בהוצאות על ציוד בטיחות.
לבסוף, בקשו הצעת מחיר מסודרת על השירות והשוו אותה עם המחירון המקובל בענף. כך תדעו אם מדובר על חברה אמינה שאפשר לסמוך עליה.