מידע בנושא איטום גגות מרוצפים

 
כיום גגות שטוחים רבים מכוסים בריצוף, ההופך אותם לחלק בלתי מבוטל מהבית, כשטח נוסף לבילוי, לאירוח ולשימוש.
גגות מרוצפים שכאלו מחייבים פתרונות איטום מיוחדים, עם או בלי הרמת הריצוף הקבוע עליהם.

 

ראשיתו של גג טוב הוא במחשבה תחילה – באיטום הנעשה מבעוד מועד, בעת הבנייה. אומנם עבודות אטימה ובידוד אינן מחזיקות לנצח, ויש לחזקן מדי תקופת מה המשתנה בהתאם לסוג העבודה והחומר (שימוש ביריעות ביטומניות, למשל, יכול להחזיק לעתים אף כ-20 שנה), אך בגג שטופל מלכתחילה חידוש האיטום קל יותר.

 
 
איטום גגות
 
 
 
איטום
 
 
 
איטום גגות מרוצפים
 
 
 
 
 
כל האמור להלן נכון על אחת כמה וכמה כאשר השטח מרוצף. שכן כדי לבצע איטום גגות מרוצפים באיכות מהימנה וטובה לטווח הארוך יש לבצעו מתחת לפני הריצוף, ובמיוחד אם מדובר על שטח רחב ידיים. במידה ומדובר רק על חידוש, ניתן גם לבחור בפתרונות של איטום גגות מרוצפים ללא הרמת הרצפה, שיהיו מהירים יותר וזולים יותר באופן ניכר, אך חסרונם בעמידותם לטווח של שנים ולא של עשורים.
אם ניכרים כשלים ברורים ונראים של רטיבות בגג וישנם ליקויים חמורים בעבודת האיטום הקיימת, עדיף לבחור בפתרון האיכותי יותר הכולל את עקירת הריצוף. כשלים אלו נראים, למשל, בדמות סימני מים ורטיבות (או כתמים הנוצרים מהם) באזורי ההשקה של המרצפות זו לזו.
 
 

איטום גגות מרוצפים ללא הרמת הריצוף

 
יריעות ביטומניות, כאמור, הן הפתרון הפופולארי והמומלץ לגגות שטוחים. אולם כאשר אלו מכוסים ברצפה, פירוקה לצורך הנחת היריעות יצריך זמן עבודה רב, ועלותו תהיה בהתאם. בנוסף, בריצופים מסוימים לאחר הפירוק לא ניתן להניח את הרצפה בחזרה למקומה, אלא רק להתקין ריצוף חדש – כלומר, הוצאה כספית נוספת.
על כן ישנה אפשרות לבצע איטום גגות מרוצפים באפוקסי ובחומרים פוליאוריטניים שונים, המתבצע על גבי המשטח הקיים, ללא הזזת מרצפות או קורות ריצוף. זהו רעיון נפלא לגג שטופל כיאות מלכתחילה בעת הבנייה, שכן הוא מחדש את האיטום בצורה מהימנה, בדיוק בנקודות החלשות שלו, כמו חיבורי המרצפות זו אל זו ובמפגשיהן עם אלמנטים שונים בגג (פנלים, עמודים, סף אלומיניום בדלת הכניסה וכו').
 
 
תהליך העבודה
 
 
 
צילום רגיל החופף לצילום התרמי
 
 
 
 
עבודת איטום גגות מרוצפים שכזו כוללת ניקיון יסודי מקדים של פני השטח, פתיחה של חריצים ומשקים לכל אורך הגג, ואזי מילויים מחדש בחומרים מתאימים.

חשוב לזכור
לפני בחירת שיטת הביצוע של עבודת איטום גגות מרוצפים התייעצו עם מומחה, כדי לקבל דעה מקצועית ומהימנה בנושא. חשוב לבחור אך ורק חברה אמינה ומנוסה בתחום, שתוכל להציע לכם פתרונות איכותיים למניעת ליקויים עתידיים.
שנית, מוטב לבצע את העבודה בעונת הקיץ נטולת הגשמים, כדי שאלו לא יפריעו למהלך העבודה. כדאי לשלב באותה הזדמנות בדיקה של פתחי המרזבים במקום, על מנת למנוע בעיות רטיבות הנובעות מהצפה בשל מרזב סתום.

לכל שאלה
צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!