עבודות איטום בזמן בנייה

 
עבודות איטום מאז ומתמיד היו עבודות חשובות מאין כמותן כדי לשמור על איכות ועמידות המבנה.
כל מבנה צריך לעבור איטום איכותי מטעם קבלני איטום מקצועיים ומנוסים אך עדיין התהליך עצמו אינו פשוט מה שלעתים גורם לאנשים לדחות אותו או לבצע אותו בפזיזות ולא בהשקעה הכספית המתאימה.
אם אתם רוצים לעבור תהליך טוב, קל ומהיר יותר, כדאי לבצע את עבודות האיטום תוך כדי בנייה.
 

מה זה אומר איטום תוך כדי בנייה?

 
עבודות איטום באופן כללי מתחלקות למגוון רחב של סוגים ומגוון רחב של אפשרויות לכל סוג.
למשל, אם ניקח לדוגמה את האיטום המפורסם והמוכר ביותר, איטום גגות, נגלה שיש מגוון רחב של שיטות לאטום את הגג כאשר כל שיטה מתאימה לגג אחר, כמו למשל גג עם מתקנים רבים, גגות רעפים וכולה.
לעומת זאת באיטום הקירות החיצוניים נגלה שאפילו איטום בחומרים משחתיים יכול להיות מגוון במגוון רחב של חומרים מסוגים שונים ברמות איכות משתנות.
אם תבצעו את כל האיטומים הללו, גם לקיר, גם לגג ואפילו למקלט או למרתף, תוך כדי שיפוצים או בנייה בבית, התהליך יהיה זול וקל.
 
עבודות איטום - איטום גגות
 

מדוע התהליך יהיה הרבה יותר פשוט?

 
כאשר יש צורך לאטום את הבית, יש צורך בעבודה לא פשוטה שיכולה לקחת זמן.
הבית כולו ייכנס למצב שמזכיר שיפוצים אם תרצו או לא תרצו, וזה בכלל לא קשור לסוג קבלן האיטום שתבחרו.
איטום הגג למשל יכול להיות איטום הרבה יותר פשוט כאשר הבית כולו יעבור שיפוצים ואז על הדרך תדאגו גם לו, ולא תסבלו מרעשים מיותרים או מצורך להיות בבית רק למענו.
בכל מקרה תקופת שיפוצים לא תהיה תקופה נוחה, אתם צריכים לבזבז זמן מהזמן הפנוי שלכם ובעיקר על חשבון עבודה כדי להיות בבית וברגע שמבצעים עבודות איטום תוך כדי בנייה זה הרבה יותר פשוט.
 

הרבה יותר חסכוני לאטום ולבנות

 
  • עוד נקודה חשובה לזכותן של עבודות האיטום תוך כדי בנייה הוא כמובן העניין הכלכלי. כאשר אתם מזמינים קבלן איטום אל ביתכם כדי לבחון את האפשרויות לאיטום וליישם אותו בפועל, הוא צריך לקחת בחשבון גם שינויים שתעשו בהמשך בבית.
  • למשל, מה יהיה שווה לאטום קירות חיצוניים ופנימיים אם לאחר מכן אתם מתכוונים להרוס אותם ולבנות יחידת דיור נוספת או להרחיב את הסלון? מה יהיה שווה לאטום את המרפסת אם גם ככה אתם הולכים לפרק את המרצפות ולהחליף אותן לדק?
    עבודות איטום תוך כדי בנייה או יותר נכון בהרמוניה איתה תהיה צעד הרבה יותר נכון כדי לייעל את שניהם.
  • חשוב לזכור שוב שכדי לשפץ ולבנות בבית אתם חייבים להקדיש זמן רב ולכן כדאי לבצע את כל הפעולות הללו בתקופה אחת אינטנסיבית ולא למרוח אותה לכמה תקופות. כך אתם יכולים לבזבז פחות זמן כדי להשיג את אותן התוצאות במחיר זול יותר בלי לפספס ימי עבודה וכמובן בלי לתכנן עם כמה בעלי מקצוע בנפרד.
 
 
 

כיצד מתבצע איטום בזמן בנייה?

 
 
עבודות איטום במהלך הבנייה בבית חייבות להתבצע בשיקול דעת עמוק ובסדר פעולות נכון והגיוני.
האיטום צריך להתבצע בהתאם לשטח שיש לאטום, כך למשל איטום הקירות יצטרך להתבצע כשלב האחרון אחרי הבנייה כאשר הוא מתבצע על ידי מריחת טיח וחומרי איטום משחתיים לרוב.
כמו כן, יש צורך לאטום סדקים שנוצרו במהלך הבנייה או בקירות אחרים ישנים שלא קשורים לבנייה החדשה, וזה שוב מסביר מדוע הרבה יותר קל וזול לבצע את האיטום הכי טוב ולחדש אותו גם באזורים ישנים בבי כשקבלן האיטום והבנאים כבר נמצאים אצלכם.

 
 
אנחנו מתמחים בכל סוגי עבודות האיטום ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.
צרו קשר דרך האתר או התקשרו