הגג שוב דולף? השאירו פרטים, ואנו נפתור את הבעיה בצורה יעילה!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עבודות איטום - סוגי עבודות איטום

 
עבודות איטום יכולות להיות הרבה יותר מגוונות ממה שנראה לכם, כאשר הלקוח מהמגזר הפרטי מכיר בעיקר את איטום הגגות. מלבד שיטות איטום כמו יריעות ביטומניות וזיפות גגות, יש עוד מגוון רחב של עבודות שיכולות יום אחד להיות רלוונטיות גם לכם. הנה כמה מהנפוצות שבהם.
 

האיטום המוכר: איטום גגות

 
מבין כל עבודות האיטום שקיימות הרי שאי אפשר שלא להזכיר את המפורסמת ביותר, איטום גגות. עבודות איטום אלו מתחלקות למגוון רחב של סוגים, כאשר איטום גגות בטון שטוחים הוא האיטום הנפוץ אך יחד איתו אפשר למנות גם איטום גגות קלים כמו מחסנים, סככות וכולה. עבודות אלו מתבצעות לרוב על ידי יריעות ביטומניות, זיפות גגות בזפת חמה, חומרי איטום אקריליים לגגות קלים, פוליאוריטן שהוא חומר ידוע לאיטום גגות מרוצפים וכן הלאה. איטום זה הוא אולי החשוב מכל.
 
עבודות איטום
 
 

איטום קירות חיצוניים ופנימיים

 
 
כל מי שמבין דבר או שניים באיטום יודע שעבודות איטום אינם נחוצות רק כדי למנוע את חדירת הרטיבות אל קירות המבנה, ומשם לפגוע בו בכמה דרכים בטווח הקצר והארוך, אלא גם כדי ליצור בידוד תרמי טוב יותר. הבידוד התרמי לא פחות חשוב כי הוא יכול להשליך באופן משמעותי על איכות החיים של השוהים במבנה. איטום קירות חיצוניים מתבצע לרוב על ידי טיוח ומריחת חומרי איטום נוזליים, כאשר גם איטום בהתזה היא שיטה ידועה לסוג איטום זה. בכל מקרה אין לזלזל באיטום קירות פנימיים, כאשר מדובר על הצד הפנימי של הקיר החיצוני. שיטה זו מתבצעת גם בסנפלינג.
 

איטום מיכלי ומאגרי מים

 
עבודות האיטום יכולות להתבצע במקומות שבהם יכול להיות שיהיו מים, כמו למשל גגות או קירות, אך לעתים הן מתבצעות דווקא במקומות בהן לא רק שיודעים שיהיו מים אלא חייבים להיות מים. גם בריכת שחייה, מיכלים גדולים, מאגרי מים לחקלאות והרשימה עוד ארוכה, כולם צריכים לעבור איטום סיבות: כדי שהמים לא יתערבבו עם הסביבה החיצונית, כדי שהמים לא יפגעו בסביבה החיצונית, למנוע מעבר של מזהמים או חיידקים וכן הלאה. שיטות איטום אלו מתבצעות באמצעים שונים החל מחומרים גבישיים ונוזליים ועד יריעות ביטומניות עבות יותר.