שאלות ותשובות בנושא איטום גגות

 
עוד לפני בוא הגשמים, רצוי לבדוק את מצב הגגות בין אם מדובר בבניין משותף או בין אם זה בית פרטי. יש לאתר נקודות תורפה מועדות לנזילות – כגון מרזבים חסומים, רעפים שזזו ממקומם וסדקים בזפת ישן. חשוב לנקות את הגגות היטב ולפנות פסולת ישנה כגון חלקי דודי שמש וכו'. לאחר מכן יש לבצע פעולות לאיטום הגג באמצעות קבלן האיטום.

כבר בתחילת פעולת האיטום וגם במהלך העבודה רצוי לשאול את הקבלן שממונה על העבודה שאלות רלוונטיות לתהליך עבודת האיטום, כגון סוג החומרים שאיתם יעשה שימוש, אופי העבודה ועוד. במאמר לפניכם קיבצנו שאלות שיכולות לסייע בידע אודות פעולת איטום גגות.

 
 
 
 
 
 

מתי מומלץ לבצע פעולת איטום?

 
 
 
 
 

 
רצוי לאטום את הגג בעונות היבשות, שכן בעונת בחורף יהיה תמיד יותר מורכב לבצע פעולת איטום, בשל הגשם שיכול להוות מכשול.
 
 
 
 
 

האם איטום גג מסייע בקיץ?

 
 
 
 

 
לחלוטין כן. איטום שמבודד יספק מענה אידיאלי לחום שנפלט מהגג. כמו כן, ניתן גם לסייד את הגג בחומר בצבע לבן שמגן על הזפת ועם זאת מספק לו בידוד טוב.
 
 
 
 
 
 

מה מומלץ לוודא עם הקבלן שנחבור לעבוד אתו?

 
 
 
 
 

 
מומלץ לבדוק עם הקבלן שכל החומרים איתם הוא בוחר לעבוד, מחזיקים בתו תקן. עבודה בחומר לא תיקני תפגע בעמידות של פעולת האיטום ותקצר את אורך התקופה שבה הגג יהיה אטום. מלבד זאת, עבודת הכנה של הקבלן גם תעיד על הניסיון שלו ועל רמת המומחיות.
 
 
 
 
 

מה עושים במצב שמים חודרים מהתקרה או הקירות?

 
 
 
 

 
 
אפשר לתת מענה לבעיה באופן ספציפי כדי לעבור עונה אחת ללא חדירה של מים. אבל כדי לתת מענה לטווח ארוך, יש לבצע פעולת איטום איכותית שתקפה לכמה שנים קדימה.
 
 
 
 
 
 

כיצד נזהה שהגג שלנו אטום ומוכן לעונת החורף?

 
 
 
 
 

 
 
רצוי להזמין קבלן מקצועי לאיטום גגות בטרם תתחיל לה עונת הגשמים. בנוסף, רצוי גם לבדוק מה מצב המרזבים ולנקות אותם במידת הצורך.
 
 
 
 
 
 

באילו חומרים מבצעים פעולות איטום?

 
 
 
 
 

 
פעולת איטום גג מתבצעת באמצעות יריעות עשויות חומרים אוטמים שאותם מלחימים למשטח הגג זו לזו. באופן זה נוצר משטח רצוף של יריעות אוטמות. כמו כן, מבצעים גם פעולת איטום באמצעות חומרי איטום אקריליים שהם חומרים פלסטיים בעלי יכולת איטום למים.
 
 
 
 
 

לפי מה יקבע עלות של איטום גג?

 
 
 
 

 
מספר גורמים יכולים להשפיע על המחיר של עבודות איטום כמו הגודל של הגג או האיכות של החומר באמצעותו תתבצע העבודה. כמו כן, כל מכשול שקיים על הגג יכול להשפיע על העלות כמו מזגנים, דודים, מרזבים ועוד.
 
 
 
 
 

האם מקובל לקבל אחריות על עבודת איטום?

 
 
 
 

 
כל השקעה במוצרים איכותיים ועבודת שירות של אנשי מקצוע איכותיים יספקו תמיד אחריות על העבודה שלהם. באופן כללי, קבלנים רבים נוהגים לתת אחריות לכמה שנים על עבודות איטום.
 
 
 
 
 

מתי צריך לבצע פעולת סיוד לגג?

 
 
 
 

 
הדגש הוא על מתי מומלץ לבצע את פעולת האיטום ולא על האם בכלל כדאי, זאת במידה ואתם רוצים להבטיח שקט בכל מה שקשור לעבודות האיטום. לאחר פעולת זיפות הגג מומלץ לסייד את הגג מדי שנה. הלבנה של הגג תעזור לשמור על הזפת, היא תמנע מקרני השמש לחדור את הגג ותשמור על גג בטמפרטורה סבירה גם בימי הקיץ הלוהטים.

 
לשאלות ופרטים נוספים התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!